Ugrás a tartalomhoz
Szechenyi Terv Plusz
2020.12.01 K.

Ajándék Abonynak Lengyelországból

Tavaly óta Abony testvérvárosa Skrzyszów lengyel település és bár megkezdődött a két város közti kapcsolatépítés, a koronavírus járvány akadályozta a személyes találkozásokat. „Pető Zsolt polgármester lapunknak elmondta, hogy a közelmúltban a Polgármesteri Hivatalból „Szeretlek Abony” emblémával ellátott maszkokat küldtek Lengyelországba.

Egy kedves levél kíséretében mi is kaptunk ajándékot, védőpajzsok formájában, melyeket Pető Zsolt polgármester egészségügyben dolgozó abonyi szakembereknek ad majd. A pajzsokat a lengyelországi kulturális központban készítették. Ebben a nehéz időszakban minden jó szó, minden segítség jól jön. Bízzunk benne, hogy a járványveszély elmúltával ismét személyes lesz a kapcsolat a két város közt.” – számolt be Abony közösségi oldala.

Forrás: cegledipanorama.hu

1162 alkalommal