Nincs megállás, a HungaroMet előrejelzése szerint szerdán még magasabb fokozatba kapcsol a nyár.
Sütni fog a nap, felhő alig lesz az égen, és csapadékra sincs esély – a szél is csak a nap második felében élénkülhet meg kissé északnyugaton.
A hőmérséklet szerdán délután már elérheti a 35–37 fokot!
FONTOS VÁLTOZÁS – MEGHOSSZABBÍTOTTÁK ÉS EMELTÉK A RIASZTÁST! ![]()
Az országos tisztifőorvos a hőség miatt újabb intézkedéseket vezetett be:
Péntek éjfélig érvényben marad a másodfokú hőségriasztás.
Szombat 0 órától egészen jövő hét kedd éjfélig HARMADFOKÚRA (a legmagasabb szintre) emelik a riasztást!
A következő napokban brutális csúcsértékekre kell készülnünk:
Szerda-Csütörtök: 36–37 °C
Péntek-Szombat: 38 °C
Vasárnap: 39 °C
Hétfő: Akár a 40 °C-ot is elérheti a hőmérséklet! ![]()
Figyeljünk egymásra! ![]()
Ne felejtsetek el rengeteg vizet inni, 11 és 16 óra között kerüljékk a közvetlen napfényt, és figyeljetek a gyermekekre, idősekre, valamint a háziállatokra is!
#időjárás #hőségriasztás #kánikula #HungaroMet #vigyázzunkegymásra
![]()
![]()
Kérjük, ha problémája adódott, vagy tud olyan szomszédot, vagy ismerőst, akinek segítségre van szüksége, hívja a Családsegítő Szolgálat éjjel- nappal, hétvégeken is elérhető számát: 06703866671.

